Http://www.terapiapar.info/

kwi - 13 2013 | By wolskibus

Coraz więcej ludzi korzysta z pomocy psychoterapeutycznej – Czyżby psychoterapia nie była już zastrzeżona dla ludzi z problemami?

Rośnie odsetek ludzi uczęszczających na różnego rodzaju seanse pomocy psychologicznej – czy to w formie psychoterapii czy seminariów psychologicznych. Terapia długoterminowa – która na ogół trwa nie mniej niż kilka lat – zaczęła dla wielu ludzi stanowić ważną część ich świata. Praca nad sobą, nad znajomością siebie i swoich problemów coraz częściej jest wręcz powodem do zadowolenia (więcej informacji). Jeszcze stosunkowo niedawno chodzenie na terapię otoczone była aurą tajemnicy, albo wręcz zawstydzenia. Życie wewnętrzne – i jego dobrostan – nie było traktowane jako temat, o którym można rozmawiać. Jednak obecnie można zauważyć wyraźny świeży trend w tym zakresie. Na terapię udają się osoby, które mają różne problemy wewnętrzne czy międzyludzkie, ale również ci, którzy przeżywają bardziej intensywnie podstawowy brak sensu życia. W takich sytuacjach praca z specjalistą ma pomóc nie tyle dać odpowiedź na pytanie: jak żyć z moimi kłopotami?, a raczej na pytanie : jak żyć?

Na terapię udaje się też coraz więcej partnerów żeby ulepszyć swój związek czy zająć się rozwiązaniem kryzysów. Tego typu seanse są często bardzo intensywne i wymagające, ale mogą stanowić źródło realnych zmian dla małżeństwa. Na terapię grupową z drugiej strony należy się wybrać wtedy, kiedy przeżywamy trudności w relacjach z otoczeniem i innymi osobami, boimy się ich lub wstydzimy się siebie. Praca w grupie może bardzo pomóc nauczyć się jak tworzyć prawdziwe relacje, jak rozwiązywać konflikty i jak dobrze udzielać informacji zwrotnych innym.

Dodaj komentarz