Ogród, Krzewy, Rośliny

wrz - 11 2022 | By wolskibus

Ogród, Krzewy, Rośliny

Nie każdy wie, iż pewne krzewy pozostają wielobarwną ozdobą ogrodu także zimą. Zdrewniałe łodygi tworzą je znacznie odpornymi na warunki atmosferyczne. Potrafią rosnąć, nawet gdy jest lekki mróz, a inne rośliny zimują opatulone włókniną ogrodniczą. Kolorowe kwiaty oraz dekoracyjne pędy krzewów tworzą niezwykły wyraz na tle ogrodu przysypanego puchem.

O jakich gatunkach mowa i czy są proste w ogrodowej hodowli?

Oczary – są gatunkiem krzewu, który przez całą zimę cieszy oko podłużnymi kwiatami o nitkowych płatkach oraz przyjemnej, złotej barwie. Są proste w pielęgnacji, ale należy przechowywać je przed silnym wiatrem, a w okresie letnich miesięcy dużo podlewać.
Jaśmin nagokwiatowy – jest krzewem dosyć nietypowym, bowiem pochodzącym z Chin, jednak świetnie radzi sobie także w polskim ogrodzie. Słynie z intensywnie żółtych kwiatów osadzonych na zwisających pędach. Wymaga regularnego przycinania, jakie ułatwi mu w zachowaniu estetycznego wyglądu.
Wawrzynek wilczełyko – to roślina, o drobnych fioletowo-różowych kwiatach, jakie pojawiają się zwykle w lutym i zapowiadają rychłe przyjście wiosny. Można go ulokować nawet w półcieniu, jednak aby się przyjął trzeba zadbać o żyzne podłoże.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz