Regeneracja turbiny

lis - 14 2013 | By wolskibus

Obecnie mnóstwo napędów jest wyposażanych w system turbodoładowania. Dawniej w turbosprężarki wyposażano diesle, dziś także poniektóre silniki benzynowe stosują turbiny.

Jakie są przejawy dysfunkcji turbosprężarki?

Całość zaczyna się dość przypadkowo. Wóz nagle gubi moc, a z silnika dociera wymowne świstanie. Na dodatek jeszcze pojawia się biały dym z rury wydechowej! Często dostrzegalny jest wyciek oleju silnikowego.

Czy każdy fachowiec zrealizuje odpowiednio tak skomplikowaną naprawę jak na przykład czyszczenie turbiny?

Na pewno nie. Naprawy tego typu powinny być praktykowane tylko w zakładach o wąskiej specjalności, jakie posiadają właściwy sprzęt i umiejętności , czyszczenie turbiny niestety takowych potrzebuje. Pożądane byłoby więc przetrawiać dogłębnie osobisty wybór, przeanalizować wielkość napraw i wyłonić taki warsztat, w jakim Twój samochód zostanie ogarnięty stosowną dbałością.

Co robić z awaryjną turbiną?

Kiedy doszło do uszkodzenia turbosprężarki nachodzi nas pytanie: naprawiać czy nabyć nowiutką? Nowe turbosprężarki są niesłychanie drogie, zatem sporo osób zastanawia się nad tym, czy regenerować turbinę. Regeneracja turbiny jestw dzisiejszych czasach zyskowna, dlatego że doświadczony warsztat jest w stanie doprowadzić ją do pełni stanu używalności. Dotyczy to również turbin prostych, ale także z łopatkami o zmiennej geometrii. Regeneracja turbosprężarek umożliwia znaczne oszczędności. Możliwe, iż będzie najwięcej kosztować jedną piątą ceny nowej turbosprężarki. Stąd warto skorzystać z regeneracji i doprowadzić auto do pełni sprawności za należytą cenę.

Czyszczenie turbiny: http://www.turbospec.pl/index.php/przygotowanie-turbosprezarki.html

Dodaj komentarz