Szklarska Poręba

Mar - 31 2012 | By wolskibus

Nawet gdy zimą nie ma w Szklarskiej Porębie śniegu, to jest tu niezwykle uroczo i wypoczywa tu w ośrodkach wypoczynkowych spora liczba turystów, którzy potrzebują dystansu od domowych pieleszy oraz zmiana środowiska. Lecz gdy przyjdą mrozy, spadnie śnieg , a stoki narciarskie zostaną sztucznie naśnieżone goście wypoczywający w Szklarskiej Porębie mówiąc kolokwialnie przyjeżdżają tu całymi tysiącami.

Ten okres czasu zwany zimą jest dla mieszkańców Szklarskiej Poręby okresem intensywnej pracy. To w zimowym czasie zarabiają pieniądze, a dbając o jakość świadczonych usług sprawiają, że Szklarska Poręba jest cenionym przez turystów miejscem zimowego wypoczynku.

To właśnie dlatego Szklarska Poręba noclegi podobnie jak położony na drugim końcu pasma Karkonoszy popularny Karpacz wynajmuje po znacznie wyższych kosztach niż w wakacje. Tego rodzaju stan rzeczy jest zrozumiały, ponieważ do kosztów pobytu doliczyć trzeba przecież koszty ogrzewania.

Spora ilość stylowych, góralskich restauracji oraz miejsc, gdzie można się nieźle rozerwać daje wczasowiczom nie jeżdżących na nartach sposobność interesującego spędzenia czasu poza zajmowanym na czas pobytu mieszkaniem.

You must be logged in to post a comment.